Prijavi se na LUMEN Development studentsko natjecanje

LUMEN Development je edukativno studentsko natjecanje u organizaciji udruge eSTUDENT, nastalo kao nasljednik App Start Contesta, najvećeg studentskog natjecanja u izradi web i mobilnih aplikacija u Republici Hrvatskoj. Dio je platforme za studentska natjecanja LUMEN koja se sastoji od još 3 područja.

Cilj natjecanja je da na konkretnom slučaju zadanom od strane akademske zajednice i partnera pokažu svoje programerske, dizajnerske i prezentacijske vještine te primjene naučeno na stvarnoj situaciji. Studenti imaju priliku da se istaknu na tržištu, pokažu svoju kreativnost i želju za novim znanjima. Tijekom samog natjecanja održavat će se edukativne radionice za studente u suradnji s ostalim područjima unutar LUMEN platforme. Prijaviti se mogu svi studenti u Republici Hrvatskoj i oformiti tim od 2 do 4 osobe. Natjecanje funkcionira tako da akademska zajednica kreira slučaj, odnosno case, koji je u skladu s trendovima u IT industriji. Tijekom natjecanja održavat će se konzultacije s partnerima na kojima će studenti imati priliku pokazati svoje kreacije i dobiti feedback od najvećih IT firmi u Republici Hrvatskoj. Osim što će dobiti iskustvo i pokazati proaktivnost, natjecatelji imaju mogućnost osvojiti novčane i mnoge druge nagrade.

Prijave za studente bit će otvorene od 15.01.2020. do 29.01.2020.

Natjecatelji moraju zadovoljiti sljedeće uvjete kako bi imali pravo sudjelovanja:

• Natjecatelji moraju imati status studenta hrvatskih sveučilišta ili ostalih visokoškolskih ustanova (veleučilišta i visoke škole) u trenutnoj akademskoj godini 2019/2010. te moraju biti mlađi od 30 godina.
  • U slučaju da je netko od natjecatelja u radnom, mentorskom ili obiteljskom odnosu s nekim od članova Stručnog žirija dužan je to javiti na development@estudent.hr te će ocjene tog člana Stručnog žirija izuzimati tijekom natjecanja.
  • Natjecatelji ne smiju sudjelovati u organizaciji natjecanja.
  • Na natjecanju je moguće sudjelovati u timu koji se sastoji od najmanje dva, a najviše četiri prijavljenih natjecatelja.
  • Individualne prijave nisu moguće

Svi natjecatelji dužni su:

• ispuniti životopis,
  • predati potvrde o statusu studenta 2019/2020,
  • predati plan rješenja

*Prijave završavaju 29.1.2020., no rok za predaju plana rješenja je u periodu od 29.1. do 14.2., na našim službenim stranicama i na webu bit će objavljeno što plan rješenja mora sadržavati

• Svi natjecatelji prilikom prijave potvrđuju suglasnost s Uvjetima i kriterijima Natjecanja. U slučaju kršenja Uvjeta i kriterija, natjecatelji mogu biti diskvalificirani i/ili pravno odgovarati.

Obveze tima i ograničenja rješenja

• Obveza studentskih timova je napraviti i prezentirati tehničko rješenje poslovni plan pred Stručnim žirijem.
  • Ako natjecateljski tim ne preda prototip prije zadanog roka za predaju prototipa smatra se da je tim odustao od natjecanja i isključuje ga se iz daljnjeg natjecanja.
  • Ako natjecateljski tim ne preda završno rješenje sa svim propisanim elementima prije zadanog roka za predaju završnog rješenja smatra se da je tim odustao od natjecanja i isključuje ga se iz daljnjeg natjecanja.
  • Na završnici natjecanja mogu prezentirati samo pozvani timovi. Prezentirati mora barem 1 član tima, no bilo bi poželjno da svi članova  prezentiraju.
  • Rješenje mora biti moguće pokrenuti na nekoj od ponuđenih platformi: Web, Android, iOS, Windows Phone.

Stvaranje rješenja za više navedenih platformi je dopušteno, ali rasprostranjenost na više platformi nije jedan od kriterija vrednovanja rješenja.

VAŽNO:

• Gotova rješenja ili prototipovi ne smiju biti objavljeni prije početka natjecanja i tijekom natjecanja, ukoliko se objave tim je DISKVALIFICIRAN.
  • Ako aplikacija bude objavljena online pa maknuta, također će uslijediti diskvalifikacija